Çiftler İçin Balayı Tatil Önerileri

Çiftler için romantik balayı tatil tavsiyeleri vermeden önce balayı nedir bunun hakkında bilgi verelim. Balayı yeni evli çiftlerin evlendikten sonra çıktıkları baş başa ilk tatil olarak bilinmektedir. Aslında bu gelenek çok eski tarihlere kadar Babiller dönemine kadar dayanmaktadır. İngilizce bir kelime olan “honeymoon” kelimesinin çevirisinden meydana gelmektedir. Rivayete göre yeni evli çiftlerin ilk ayı ne kadar güzel geçerse evlilikleri de o denli güzel geçecektir fikri hüküm görmektedir.

Balayı hazırlıkları yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. Tatil hazırlıkları yaparken bütçenizi sarsmayacak tatil seçmeniz tavsiye edilir. Nasıl bir yerde tatil yapmak istediğinize de karar vermekte fayda vardır. Deniz tatili mi istiyorsunuz yoksa daha çok kültürel bir tatil mi yapmak istiyorsunuz? Bunun için eşinizle birlikte ortak bir plan yapmanız gerekmektedir. Bazı çiftler sportif eğlenceli tatilleri tercih ederken bazı çiftler ise daha sessiz sakin kültürel gezileri bol olan tatilleri tercih etmektedir.

Balayına gitmeden önce alışverişinizi eksiksiz olarak tamamlayınız. Tatil konseptinize uygun kıyafetler seçmeye özen gösteriniz ve kişisel bakım malzemelerinizi yanınızdan eksik etmeyiniz. Kıyafetlerinizi valizinize yerleştirirken kombin planlaması yaparak yerleştirmenizde fayda var.

Çiftler balayı tatillerini genellikle denizi olan bölgelerde yapmayı tercih ediyorlar. 5 yıldızlı denize sıfır bir otelde balayı tatili yapmak kulağa hoş geliyor olmalı. Deniz tatili dediğimizde aklımıza ilk gelen şehirlerden birincisi Antalya’dır. Antalya’ da balayına özel çokça otel bulunmaktadır. Tatil Sepeti sitesinden otel araştırması yapabilir otelleri birbirleri ile kıyaslayabilirsiniz.

Balayı tatili için sessiz sakin bir yer arıyorsanız Assos’u seçeneklerinizin arasına koyarsanız iyi olur. Assos sakin bir tatil köyüdür. Kafa dinleyerek sessiz sakin bir tatil yapmak istiyorsanız Assos balayı paketlerini araştırabilirsiniz.

Balayı için rotamızı Muğla’ya çeviriyoruz. Göcek sizlere doğa ile iç içe huzur dolu bir yer sunuyor. Göcek tam olarak Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunmaktadır. Ormanlarla çevrili bu tatil yerinde gündüz denize girmenin akşamları ise sahilde yürümenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bölgede ise her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır.

Klasiklerden uzaklaşıp ağaç evlerde kalmak istiyorsanız rotamızı Olimpos’ a çevirelim. Olimpos Antalya’ nın güneyinde yer almaktadır. Burada çokça ağaç ev bulabilir balayı tatilinizi romantikleştirebilirsiniz. Olimpos her bütçeye hitap eden yapısı ile her sene yüzlerce yerli ve yabancı müşterilerini ağırlamaktadır.

Deniz tatili istemiyor daha otantik ve nostaljik bir yer arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü burası Kapadokya. Anadolu’nun göbeğinde Nevşehirin’in kalbinde yer alan bu yer Türkiye’nin en çok turist alan bölgelerinden biridir. Bildiğiniz 5 yıldızlı otelleri unutun. Kapadokya’ da taş oteller bulunmaktadır ve sizlere nostaljik ve romantik bir ortam sunmaktadır. Peri bacalarının manzarası eşliğinde akşam yemeği yemeyi ve günün doğuşunda balon ile gökyüzünü seyretmenin keyfini çıkarın.

Balayı için tercih edebileceğiniz diğer yerlerden birisi de Çeşme. Ülkemizdeki en popüler tatil bölgelerinden birisidir. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olan bir bölgedir. Sizler de hareketli bir tatil geçirmek istiyorsanız Çeşme’ yi ziyaret edebilirsiniz. Çeşme’nin meşhur tekne turlarına katılabilir koy koy gezebilirsiniz. Çeşme’nin diğer güzelliklerinden birisi de bulunduğunuz bölgede her bütçeye hitap edecek şekilde tatil köyleri veya lüks otellerin bulunmasıdır. Eğer Çeşme’ ye gitmediyseniz Ege’nin güzelliğini Çeşme’ de yaşamak güzel bir fikir olabilir.

Aşk Bodrum’ da yaşanıyor güzelim sözleri ile şarkılarda da yer eden o güzel cennet Bodrum. Rengarenk gece hayatı ve cıvıl cıvıl sokakları ile her yıl yüzlerce turisti ağırlamaya devam etmektedir. Balayı tercihleriniz arasına Bodrum’ u da üst sıralara eklemeyi unutmayınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir