Davetiyeyle Düğün Konsepti Uyumlu Olmalı Mı?

Düğün hayatımızda ki en özel anlarımızdan biri sevdiklerimizle birlikte paylaşabileceğimiz en güzel en özel günümüz, öncelikli olarak düğününüzü nasıl yapacağınıza karar vermeniz gerekmekte önemli olan çiftin bugün de güzel ve kendini özel hissetmesi çiftlerin birlikte alacağı bu karar düğün temel taşı ilk karar konsept ve tema belirlemek. Konseptinizi belirlediniz sonraki adım düğünün nerede yapılacağı düğün salonu mu yoksa bir sahil kenarı mı yoksa çimler üzerinde bir kır düğünümü çiftlerin gelinlik damatlık ve davetlilerin kıyafet seçimi düğün ikramları ve düğün müzikleri seçimi buna göre değişirken peki davetiye seçimi de konsept çerçevesinde değişiklik göstermeli mi?

Düğün Konsepti

Öncelikli olarak düğününüzü nasıl hayal ediyorsunuz iki kişi de aynı hayalimi kuruyor peki ortak bir kararda aldınız sonraki adım bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenizi belirlediniz nasıl bir düğün istediğinize karar verdiniz. Sıra konsepti belirlemekte konsept ve tema kesinlikle düğünün en önemli adımı hem kişileri yansıtmalı hem de çifti yansıtmalı çünkü temelde her şey konsept ve tema üzerinde dönüyor. Günümüz de pek çok düğün konsepti mevcut; bohem tarz mı yoksa vintage bir düğün mü yoksa sahil ve kumsal düğünü mü her çiftin hayaline uyabilecek pek çok seçenek mevcut pek çok.

Düğün Mekânı

Düğününüzün konsepti ve teması hakkında karar verdiniz sıra konsepte uygun bir düğün mekanı seçimi çok önemli tabi bu konsepte ve size uygun olmalı örneğin Osmanlı tarzda bir düğün seçimi yaptınız düğün mekanınız gösterişli ve şatafatlı gold tonlarda bir düğün salonu olmalı ya da balo konsepti seçtiniz ihtişamlı avizeler, dekoratif çiçekler, mumlar, şık servis takımları yani ihtişamlı gösterişli uyumlu bir salon bir başka seçenek olarak bohem bir tarz da düğün tercihinde bulundunuz kır ve ya sahil kenarı bir mekan tercih edebilirsiniz mekanınızı ahşap dekorlar, makrome süsler, uçuş tüller, pastel tonlarında çiçeklerle mekana bohem bir hava katabilirsiniz kısacası düğün konseptin de mekan temel olan çok önemli bir adım.

Konsepte göre tercih yapmak önemli mi?

Düğünün konsepti belli sizi yansıtan temasını belirlediniz. Mekanınızı da konsept çerçevesinde tercih ettiniz. Mekân davetlilerin kıyafet seçimini de gelinlik ve damatlık seçimlerini de etkileyen bir adım mekâna uygun olarak tercihler de bulunmak önemli hayaliniz de ki düğün ihtişamlı bir düğün ise muhtemelen gösterişli bir balo salonunu tercih ettiniz, servis takımlarınız da düğünde ki müzik seçimleriniz de gelinlik ve damatlık seçimleriniz de konseptinize uygun olmalı, ihtişamlı bir düğünün servisi gösterişli olmalı mekânı da gösterişli olmalıdır. Kumsal da bir düğün tercih ettiniz rahat salaş bir tarz da ilerlemelisiniz.

Davetiye Seçimi

Konsepte göre davetiye seçmek önemli mi? Davetiye düğün hakkında ön bilgi veren önemli bir adım. Konseptiniz belli örneğin bir bohem kumsal da bir düğün tercih ettiniz gelinlik damatlık da sahile uygun olmalı sahildesiniz pastel tonlar tercih ettiniz uçuş uçuş tüllerle, mumlar ve fenerlerle etrafı süslediniz davetiyeniz de sizi ve bu bohem tarzınızı yansıtmalı pastel tondaki düğününüz gibi davetiyenizi de pastel tonlarda seçebilirsiniz sizi ve düğün konsepti ve mekanınızı yansıtarak davetlilere düğün hakkında ön bilgi vermelisiniz. Düğün mekânı ve düğün konsepti davetiyeyi belirleyicisidir. Çiftler bu özel gün için düğün davetiyelerini de birlikte karar vermeli davetiye konsept hakkında bilgi vermeli. Davetliler düğünü ve çiftleri yansıtan özellikleri sahip bu davetiyeleri gördüklerin de kıyafet ve hediye seçimlerini konsepte uygun yapabilmeli.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir